Wyobraź sobie, że właśnie spotkałeś (prawie) idealnego pracownika…

 
Oto i on… CV skrojone na miarę Twoich potrzeb, dyspozycyjny, uwielbia prace w terenie, a po godzinach kręcą go tabelki, papierki i analizy, chce się rozwijać, pieniędzmi gardzi, a praca u Ciebie to jego pragnienie od dzieciństwa, odkąd zmądrzał i przestała mu się marzyć pelerynka Supermana. Patrzysz i myślisz – idealny, no może (prawie) idealny, bo przecież jesteś rozsądny, twardo stąpający po ziemi i wiesz, że ideałów nie ma.
Pstryk! Pobudka!
Porozmawiajmy tu na ziemi, porozmawiajmy o konkretach – bez bujania w obłokach, marzeń i obietnic nie do spełnienia. Ani Ty ani ja, nie jesteśmy idealni. Twój pracownik też nie… I dla takich jak my, i takich jak Ty, wymyśliliśmy asystenta (prawie) idealnego, a stworzyliśmy go mocno stąpając po ziemi.

Od wielu lat nasza firma pracuje w branży DDD. W zespole MOBIpest połączyliśmy to, co w nas (prawie) idealne – doświadczenie z dziedziny monitorowania i zwalczania szkodników oraz umiejętności z zakresu programowania i nowoczesnych technologii. Nie musieliśmy zgadywać potrzeb, domyślać się rozwiązań, my wiedzieliśmy czego nam potrzeba. Potem przyszedł czas rozbudowywania systemu, by stał się (prawie) idealnym asystentem również dla Ciebie

Wiedzieliśmy, że energia i zaangażowanie technika DDD potrzebuje wsparcia aplikacji,
która czuwać będzie nad prawidłowym przebiegiem kontroli – nie pozwoli pominąć żadnego kroku podczas przeglądu punktu monitorowania i bezbłędnie zapamięta odczyty; przypomni o wymianie feromonów, zliczy zużyty preparat; wyświetli kwestionariusz oceny stanu sanitarno-technicznego obiektu. Na koniec wizyty na obiekcie aplikacja z telefonu Twojego pracownika prześle dane, kartę kontroli, czas trwania przeglądu oraz informację o jego zakończeniu do biura
 
 
Pamiętaliśmy, że klienci firm DDD mają różne wymagania –
od niezbędnego minimum do bardzo rozbudowanych procedur systemów jakości, a aplikacja nie może blokować decyzji doświadczonego specjalisty ds. jakości, który opracowuje w Twojej firmie programy monitorowania szkodników, skuteczne sposoby reagowania na zagrożenia ze strony szkodników. Aplikacja daje możliwość wyboru metody pomiaru aktywności szkodników, harmonogramu kontroli. Dla klientów o wysokich wymaganiach aplikacja pomoże podzielić obiekt na strefy, zróżnicować w ramach strefy punkty krytyczne, wyróżnić w pomiarach szkodniki docelowe.
Gdyby nie dobra organizacja, nie udałoby nam się skutecznie działać.
W firmie ważne jest planowanie, organizowanie, czytelny podział zadań i sprawna komunikacja. Do aplikacji dołączyliśmy kalendarz, który pozwala ograniczyć obsługę klienta do jednego narzędzia w firmie oraz śledzenia na bieżąco toku prac – aplikacja wskaże zadania „w trakcie” i zadania „zakończone” na podstawie działań w aplikacjach mobilnych pracowników.
Wróćmy jeszcze do dokumentacji…
Klienci dzielą się na tych, którzy systematycznie przeglądają dokumentację z monitorowania szkodników przez firmę DDD lub musza to zrobić teraz, zaraz, natychmiast, bo w drzwiach stoi audytor. Jednym i drugim aplikacja MOBIpest wysyła za Twoim pośrednictwem wiadomość e-mail z najważniejszymi informacjami z ostatniej kontroli i listą niezgodności. Co ważne, aplikacja daje dostęp Twojemu klientowi do pełnej dokumentacji z przeglądów (kart, protokołów, analiz), Twoich certyfikatów, ubezpieczeń i innych wymaganych dokumentów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Wiemy jak ważne jest, by pracownik umiał czytać dane i analizować odczyty.
Aplikacja MOBIpest dostarczy specjaliście ds. jakości komplet danych, zestawień i materiałów do pracy – wykresy, analizy, tabele.
Nie bujamy w obłokach. Wiemy, że najważniejszy jest człowiek –
jego doświadczenie, spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów, przewidywania, krytycznego myślenia. Aplikacja pełni funkcję asystenta – systematycznego, poukładanego, który nie gubi dokumentów, nie zapomina, pilnuje terminów i procedur.
Nie ma idealnych pracowników i nie ma idealnych aplikacji. Ale (prawie) idealna aplikacja MOBIpest idealnie współpracuje z Twoim (prawie) idealnym pracownikiem.

Na co dzień śledzimy zmiany w przepisach prawa, nowe wydania norm systemów jakości. Na tym blogu będziemy Ci nie tylko opowiadać o funkcjach naszej ulubionej aplikacji, ale też dzielić się wiedzą dotyczącą branży DDD, w szczególności zmian w dokumentacji, procedurach, wymaganiach.

*Pozostało nam rozwianie ostatniej wątpliwości… Dlaczego aplikacja nie mogłaby być idealna? Niewiele jej już brakuje… Na razie jednak wciąż spontanicznie nie skomplementuje Twojego krawata, nie zaparzy Ci kawy, nie przypomni o urodzinach żony. A może jednak? Nic nie stoi na przeszkodzie byś w kalendarzu MOBIpest zapisał i to!